A mediáció hatékony eszköz a magánéleti, párkapcsolati- és családi konfliktusok és vitás helyzetes megoldására, a felek békés megértésének előmozdítása érdekében.
Olyan strukturált folyamat, melyben a mediátor egy semleges harmadik félként elősegíti a konfliktusban lévő felek közötti helyes kommunikációt, meghatározott formában vezeti a megbeszélést a felek számára kölcsönösen elfogadható megoldás elérése érdekében.
Lényege, hogy a konfliktusban állók beleegyezésével, egy külső, semleges, pártatlan harmadik résztvevő, a mediátor közvetítve segíti a feleket a közös megoldás kidolgozásában. A mediátor segít tisztázni a konfliktus természetét és olyan megoldást találni, amely az érintettek számára kielégítő, célja, hogy a vitában érintett felek kölcsönös megállapodással zárják a konfliktusukat.
A mediáció folyamata alatti helyes kommunikáció alapfeltételeként, a mediátor biztosítja, hogy a felek értő figyelemmel és empátiával figyeljenek egymásra. A részvevők asszertív énközlésben képviselik állaspontunk, saját érzéseiket és gondolataikat, miközben tiszteletben tartják másokét.


A folyamatban alatt, a helyes értékrend képviseletében történő megfelelő kommunikáció elősegíti a felek közös céljaink elérését.
Az egymásra történő értő figyelem, az intelligens érvelés és vitakultúra által, a mediációs folyamat résztvevői megtalálják a számára megfelelő módon elfogadható kompromisszumot.
Alkalmankénti időtartam 2-3 óra – max. 3 alkalommal
További részleteket olvashatsz szakemberünk oldalán…